kategoria: Prawo pogrzebowe

Potrzebujesz pomocy z zakresu prawa pogrzebowego? Znajdź potrzebną pomoc w kategorii Prawo pogrzebowe na Serwisie Pogrzebowym. Sprawdź, jak opłacić podatek od spadku, jakie obowiązują przepisy dotyczące transportu zwłok, na czym polega dziedziczenie, jak funkcjonuje prawo spadkowe oraz w jaki sposób zdobyć zasiłek pogrzebowy. Najważniejsze porady prawne w jednym miejscu! Aktualne informacje z zakresu prawa pogrzebowego.


Ile wynosi odszkodowanie za śmierć rodzica?


Data: 12 kwietnia 2022 kategoria: Prawo pogrzebowe

Utrata rodzica to straszna tragedia, która odciska piętno na całym życiu. Zawsze następuje w najmniej spodziewanym momencie i pozostawia emocjonalną pustkę. Jednak to nie jedyne skutki śmierci opiekuna. Zdarza się, że po nagłym odejściu rodzica dziecko pozostaje z długami i popada w kłopoty finansowe. Można tego uniknąć dzięki odpowiedniej polisie. Sprawdź, ile można otrzymać. Choć […]

więcej
Trumna w aucie transportowym

Transport zwłok w świetle przepisów


Data: 30 października 2021 kategoria: Prawo pogrzebowe

Przygotowanie pochówku wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji i załatwienia formalności. Jedną z ważnych kwestii jest transport zwłok. Jest on regulowany wieloma przepisami, m.in. Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz rozporządzeniami Ministra Zdrowia i Ministra Infrastruktury. Poznaj najważniejsze zasady związane z transportowaniem zwłok, wynikające z obowiązującego prawa.

więcej
Transport zwłok w trumnie

Transport zwłok w świetle przepisów


Data: 11 października 2021 kategoria: Prawo pogrzebowe

Transport zwłok, zarówno ten krajowy, jak i zagraniczny, jest ściśle regulowany przepisami. Spowodowane jest to przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa. Choroby zakaźne mogą bowiem zagrażać zdrowiu i życiu nie tylko pracowników zakładu pogrzebowego, ale także zebranej na pogrzebie rodziny. Jak wygląda proces sprowadzania zwłok z zagranicy? Jak uregulowany został transport zwłok w Polsce?

więcej
trumna

Na jakich zasadach przyznawany jest zasiłek pogrzebowy?


Data: 7 kwietnia 2021 kategoria: Prawo pogrzebowe

Organizacja pochówku zmarłego to przykre doświadczenie oraz często niespodziewane koszty. Zazwyczaj ponosi je osoba lub osoby z najbliższego otoczenia zmarłego.  Pogrzeb nie jest tani. W Polsce istnieje zasiłek pogrzebowy, który ma na celu pomoc organizatorowi pogrzebu. Jest to świadczenie, które w całości można wykorzystać jedynie na sprawy związane z pochówkiem ubezpieczonego lub osoby, która wg […]

więcej
transport zwłok

Wymagania i przepisy dotyczące transportu zwłok


Data: 5 stycznia 2020 kategoria: Prawo pogrzebowe

Transportem zwłok mogą zajmować się wyłącznie wyspecjalizowane firmy. Przepisy jasno określają procedury oraz wymagania niezbędne do wydania pozwolenia na przewóz. Sam transport musi być również przeprowadzony w ściśle określony sposób. Kwestie prawne związane z przewozem zmarłych reguluje m.in. rozporządzenie Ministra Zdrowia. O czym powinniśmy wiedzieć zanim rozpoczniemy procedurę transportu zwłok?

więcej
Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu