wience pogrzebowe

Wieńce i wiązanki pogrzebowe – jak wybrać kwiaty na pogrzeb?


Data: 18 kwietnia 2016 kategoria: Poradnik

Kwiaty mają bardzo rozbudowaną symbolikę oraz towarzyszą wszystkim ważnym uroczystościom. Nie inaczej jest w przypadku pogrzebów, w czasie których kwiaty są oznaką pamięci, wyrażanego szacunku, żałoby oraz uczuć, które wiążemy ze zmarłą osobą. Podpowiadamy, jakie wybrać kwiaty na pogrzeb. Wieńce i wiązanki pogrzebowe są bardzo różnorodne i możemy skomponować je według własnego gustu. Dekoracje na cmentarz powinny być przemyślane i piękne, a ich trwałość jak najdłuższa. Jak spełnić te warunki?

Wieńce i wiązanki pogrzebowe – rodzaje i wykonanie

Kwiaciarnie oferują mnóstwo rodzajów wieńców i wiązanek pogrzebowych. Ich wykonanie wymaga odpowiedniej staranności, a poszczególne elementy możemy wybrać sami. Kwiaciarnie umożliwiają wybór gotowego wzoru, a także skomponowanie nowego projektu według naszego życzenia. Jeżeli zatem zależy nam na konkretnych kwiatach, specjalnym kształcie albo wybranych dodatkach – poprośmy o wykonanie indywidualnego wieńca.

W ofercie kwiaciarni znajdziemy najczęściej wieńce do zawieszenia na specjalnie przygotowanych stojakach, ułożone na odpowiednich podkładkach, a także bukiety ułożone w koszu. Standardowo wykonuje się owalne wieńce pogrzebowe, często wybierany jest również kształt serca. Wybieramy także wielkość takiej wiązanki.

Wieniec na ostatnie pożegnanie

Ważnym elementem wiązanki pogrzebowej jest szarfa z pożegnaniem. Wybieramy kolor szarfy, jej szerokość, a także rodzaj wykonanego napisu: wydrukowany albo napisany ręcznie. Nierzadkim problemem jest sam napis – każdy florysta jednak doradzi nam odpowiedni podpis i słowa pożegnania.

Kwiaty do wieńca pożegnalnego

Co więcej, możemy również sami zdecydować, czy kwiaty będą żywe czy sztuczne. Mimo tego, że sztuczne kwiaty odznaczają się wyjątkową trwałością, nie zastąpią pięknych żywych kwiatów. Każdy wieniec układa się na gąbce florystycznej, która dostarcza kwiatom wodę i zapewnia im przedłużoną trwałość. Dekorowanie grobu wymaga szczególnej troski. Sprawdź, jakie aranżacje kwiatowe na grobie są najpiękniejsze.

Co zrobić z kwiatami po pogrzebie?

W dniu pogrzebu zwykle na grobie gromadzi się całe mnóstwo kwiatów. Niestety po jakimś czasie zaczynają one opadać i należy je wyrzucić. Choćby najpiękniejsza wiązanka pogrzebowa po jakimś czasie straci swój urok. Nie wahajmy się wówczas pozbyć zwiędłych kwiatów. Pamiętajmy również, aby regularnie pielęgnować nagrobek, dbać o jego czystość i dekorować grób. Dowiedz się, jak opiekować się grobem. Postarajmy się o piękne kwiaty na grób nie tylko od święta!

[avg] ([per]) [total] vote[s]

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu