Kiedy warto skorzystać z usług opieki nad grobami?

Kiedy warto skorzystać z usług opieki nad grobami?


Data: 17 grudnia 2017 kategoria: Poradnik

Nie zawsze mamy czas, żeby odpowiednio zaopiekować się grobami naszych bliskich. Bywa też, że rodzina nie mieszka w pobliżu cmentarza i regularne odwiedzanie grobów jest po prostu niemożliwe. Jeśli jednak zależy nam, żeby groby bliskich były wzorowo utrzymane, możemy powierzyć opiekę nad nimi specjalistom. W naszym imieniu uprzątną grób, będą na nim regularnie składać kwiaty, a nawet mogą zapalić znicze. Kiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Najczęściej zgłaszamy się do firm z prośbą o pomoc w utrzymaniu grobów jeśli nie mamy sposobności opiekować się nimi osobiście. Mogą na to wpływać duże odległości, kiepski stan zdrowia, podeszły wiek albo natłok obowiązków, przez który nie możemy odwiedzać grobów bliskich tak często, jak byśmy chcieli.

Co wchodzi w skład usługi opieki nad grobami?

W ramach usług sprzątania i opieki nad grobami firmy mogą wykonywać szeroki zakres działań. Począwszy od mycia grobów, po czyszczenie, zamiatanie, grabienie terenu wokół grobu a także pastowanie. Jeśli chcemy, firmy mogą zadbać także o zieleń posadzić albo przyciąć tuje. Odnowić litery a nawet naprawić i pomalować ławeczkę lub wymienić na nową.

Oprócz sprzątania, możemy również zlecić zapalanie zniczy, wymianę kwiatów na świeże, a także odpowiednie przystrojenie grobu z okazji Świąt lub rocznicy.

Jak często zamawiamy sprzątanie grobów?

Jak wyjaśnia specjalista z firmy BLASK  – Klienci najczęściej zamawiają usługi sprzątania przed świętami – 1 listopada, Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą. Coraz częściej zgłaszają się do nas jednak rodziny, które pragną, aby groby ich bliskich były zadbane przez cały rok. Dzięki wykupieniu usługi abonamentowej na sprzątanie grobu, mają pewność, że zawsze będzie czysty i zadbany, a oni będą mogli poświęcić wizytę na cmentarzu na modlitwę i wspominanie bliskich, którzy odeszli.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Firmy oferują bardzo szerokie pakiety usług, a cena w większości przypadków ustalana jest indywidualnie. Można jednak oszacować, że jednorazowa usługa sprzątania i mycia kosztuje około 50-70 złotych. Jeśli chcemy, żeby grób został wyszorowany zapłacimy już w granicach 100-150 złotych (w zależności od rodzaju nagrobka).

Czy to mało czy dużo, to już każdy czytelnik musi osądzić indywidualnie. Pamiętajmy jednak, że za opiekę nad grobem odpowiedzialnych jest przeważnie kilka osób z rodziny, dlatego cena wynajęcia profesjonalnej firmy zajmującej się sprzątaniem rozłoży się na kilku płatników, dzięki temu nie powinna w znaczny sposób obciążyć domowego budżetu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu