Warszawa Bemowo – czy można znaleźć tu dobry zakład pogrzebowy?


Data: 13 lutego 2018 kategoria: Poradnik

Warszawskie Bemowo to jedna z dzielnic, które popularnie nazywa się sypialnią miasta. Ale czy znajdziemy tu ofertę dobrego zakładu pogrzebowego?

Warszawskie Bemowo – Dzielnica położona na lewym brzegu Wisły, przez lata związana była z Wojskiem Polskim, które na jej terenie usytuowało wiele swoich obiektów i to począwszy od końca XIX wieku. Wtedy to, gdy Polska pozostawała pod zaborami, władze carskie zdecydowały, że powstanie tam Twierdza Warszawa. Z tego charakterystycznego zespołu obiektów dziś trzy są wpisane do rejestru zabytków. Są to Fort Bema, Fort Blizne i Fort Chrzanów. Są one pamiątką historii Warszawy oraz niemymi świadkami ciężkich walk, które toczyły się tu w czasie II Wojny Światowej. Z nowszych instytucji wojskowych znajdują się dziś na Bemowie: Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych a także 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej. Jest tu też lotnisko cywilno-sportowe.

Zabudowę dzielnicy Bemowo w dużej mierze stanowią bloki mieszkalne, zaś samą dzielnicę zamieszkuje ponad 120 tysięcy osób. Władze dzielnicy, widząc potencjał ludzki oraz architektoniczny tego terenu, nieustannie dąży do tego, aby w dzielnicy Bemowo powstawały nowe instytucje kulturalne, społeczne a także udogodnienia jak chociażby centra handlowe czy ścieżki rekreacyjne.

Ilość mieszkańców jednej tylko dzielnicy Bemowo można porównać z ilością mieszkańców całego miasta, chociażby takiego jak Dąbrowa Górnicza. To sprawia, że należy właściwie myśleć o dzielnicy jak o swoistym mieście w mieście – i tak kierować jego polityką, aby faktycznie zapewnić jej mieszkańcom wszystko, co potrzebne, a więc różnego rodzaju usługi niezbędne w codziennym życiu.

Myśląc o Bemowie jako o sypialni miasta Warszawa nie można uniknąć też tematu, który będzie o sobie dawał znać coraz bardziej w miarę starzenia się społeczeństwa. Chodzi o usługi pogrzebowe. Nie ma sensu się oszukiwać, że temat ten nie istnieje. Więcej: należy odważnie się mu przypatrzyć.

Bemowo, podobnie, jak inne dzielnice stolicy potrzebuje profesjonalnych usług pogrzebowych. Kto wie, czy nie będzie potrzebował także za lat kilka czy kilkanaście nowego cmentarza?

Jako ciekawostkę można przywołać fakt, że to właśnie na Bemowie znajduje się cmentarz, na którym pochówków dokonywano przez bardzo krótki czas. Dziś nieczynny Cmentarz Bemowski otwarto w latach 30. a zamknięto w latach 40. lub 50. XX wieku.

Nie zmienia to faktu, że zapotrzebowanie na usługi pogrzebowe jest stałe – także w tej dzielnicy Warszawy. I to na usługi odznaczające się prawdziwie wielkomiejską elegancja oraz jakością. Ten warunek spełnia Zakład Pogrzebowy Cerber, który zapewnia swoje usługi pogrzebowe także mieszkańcom Bemowa. To firma, którą zdążyli poznać także mieszkańcy innych dzielnic – i która zyskała sobie opinię rzetelnego zakładu pogrzebowego, co zjednuje jej zaufanie rozlicznych Klientów.

Zakład Pogrzebowy Cerber nie tylko jest w stanie przygotować kompleksowe uroczystości pogrzebowe na terenie całej Warszawy, ale także przyjść z pomocą na przykład wtedy, gdy zajdzie potrzeba zorganizować transport osoby zmarłej w innej części miasta, Polski czy świata – dzięki posiadaniu pięknych karawanów.

Choć tego typu usługi pogrzebowe powinny być już normą, jednak nawet pobieżna analiza oferty zakładów pogrzebowych pokazuje, że nie zawsze nazwa ‘zakład pogrzebowy’ zobowiązuje jego właścicieli do dbałości o ofertę oraz jakość obsługi Klientów. Zakład Pogrzebowy Cerber w Warszawie Bemowie wyróżnia się pozytywnie w tym względzie i z całą pewnością można mu zaufać – zwłaszcza w tak trudnym i pełnym napięcia momencie, jak odejście Bliskiej Osoby.

[avg] ([per]) [total] vote[s]

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu