stypa

Stypa – jak ją zorganizować?


Data: 2 listopada 2015 kategoria: Poradnik

Po skończonej uroczystości pogrzebowej spotykamy się ze swoimi rodzinami. Jest to czas rozmów i wspomnień, które są bardzo ważne po stracie bliskiej nam osoby. Goście, którzy przybyli z daleka mogą w ten sposób odpocząć i pobyć z nami w trudnych chwilach. Niech stypy nie zabraknie, postarajmy się również o to, aby była dobrze zorganizowana.

Wybór miejsca

Przyjęcie nie musi być bardzo kosztowne. Możemy dostosować je do naszych warunków oraz potrzeb. Stypę można zorganizować w wytwornej i zacisznej restauracji, przytulnym i schludnym lokalu, a także w naszym domu. Miejsce dostosujmy do liczby osób, które będziemy gościć. Jeśli zaproszonych będzie tak dużo, że nie będziemy w stanie pomieścić ich w naszym domu, rozejrzyjmy się za odpowiednim lokalem.

Przewóz gości

Sam lokal to nie wszystko. Musimy także zatroszczyć się o transport gości na obiad. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest wynajęcie autokaru. Często korzystamy z usług transportowych w celu przewożenia gości na miejsce uroczystości pogrzebowych – wystarczy uzgodnić wcześniej, żeby ten sam autokar przewiózł gości po pogrzebie na stypę.

Wybór menu

Najprostszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu albo skorzystanie z usług lokalu. Wybieramy dowolne menu dla odpowiedniej liczby osób. Trudno w tak ważnym dniu oraz w czasie tak wielu przygotowań do uroczystości pogrzebowych samodzielnie zająć się przygotowaniem posiłku. Restauracje i firmy cateringowe w swojej ofercie zapewniają bardzo duży wybór dań obiadowych i przystawek. Jeśli stypę zorganizujemy w restauracji, komfort zapewni profesjonalna obsługa. Kelnerzy zatroszczą się o gości, dostarczą poczęstunek, a my będziemy mogli odpocząć.

Menu powinno zawierać dania obiadowe i deser. Nie zapomnijmy o zimnych i gorących napojach – niezależnie od pory roku.

Zaproszenie gości

Dobrze jest odpowiednio wcześniej zaprosić gości na obiad oraz powiadomić ich, gdzie dokładnie odbędzie się spotkanie. Taką informację można przekazywać podczas powiadamiania gości o pogrzebie.

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu