W jaki sposób zdezynfekować mieszkanie po zmarłym?

W jaki sposób zdezynfekować mieszkanie po zmarłym?


Data: 17 grudnia 2017 kategoria: Poradnik

Śmierć zawsze jest tematem, który wzbudza w nas emocje, jednak nie powinniśmy się bać o niej mówić. Kiedy umiera bliska nam osoba, czeka nas załatwienie kilku ważnych spraw związanych z pochówkiem, a czasem dodatkowo z dezynfekcją mieszkania, jeśli zwłoki zmarłego zostały ujawnione po dłuższym czasie. Taka dezynfekcja musi zostać przeprowadzona przez wykwalifikowanych fachowców z firmy, która ma w swojej ofercie tę specyficzną usługę. Dezynfekcja mieszkania po zmarłym wymaga szerokiej wiedzy i doświadczenia, ponieważ pracowników czeka bezpośredni kontakt z bakteriami, często też płynami ustrojowymi, groźnymi grzybami, wirusami, czy patogenami. Często muszą sobie poradzić z usuwaniem śladów krwi i tkanek, które znajdują się na miejscu zdarzenia – śmierci naturalnej, zabójstwie, czy samobójstwie. W naszym artykule przyjrzymy się tej usłudze bliżej.

Etapy dezynfekcji mieszkania po zmarłym

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym może składać się z wielu etapów, które są dobierane w zależności od zabrudzeń na miejscu oraz skażenia pomieszczeń. Pierwszym etapem zawsze jest opróżnianie mieszkania z mebli i sprzętów. Następnie może być konieczny demontaż podłogi, czyli na przykład usunięcie parkietów, wykładzin dywanowych, czy linoleum, dodatkowo zerwanie tapet. Powierzchnie czyszczone są zwykle termicznie. Kolejny etap to dezynfekcja właściwa za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych środków chemicznych i dodatkowo dezodoryzacja pomieszczeń.

Jeśli konieczne jest usunięcie krwi, tkanek, fekaliów, może być potrzebne wykorzystanie specjalistycznej maszyny, która sobie z tym poradzi. Po wykonaniu kompletnej dezynfekcji mamy już możliwość odświeżenia, wyremontowania mieszkania – mówi nam przedstawiciel firmy Insekt24.pl z Nadarzyna.

Jak wybrać właściwą firmę?

Kiedy wybieramy firmę, która ma wykonać dla nas jakieś usługi, w pierwszej kolejności często pytamy wśród znajomych, a ci polecają nam konkretnych fachowców. W przypadku usług remontowych, czy naprawy samochodu, nie trudno znaleźć wśród znajomych kogoś, kto będzie miał dla nas jakąś wskazówkę. Usługa dezynfekcji mieszkania po zmarłym to usługa zdecydowanie mniej znana. Szukamy więc opinii w sieci, na forach internetowych i informacji na stronach firm, na które trafiliśmy. Aby dokonać właściwego wyboru, zwróćmy uwagę na to, jak długo firma działa na rynku i co dokładnie ma w swojej ofercie. Jeśli to po prostu firma sprzątająca, która na swojej witrynie wspomina, że może także wyczyścić mieszkanie po zmarłym, nie warto podejmować współpracy. To powinna być firma, która zajmuje się odkażaniem i odgrzybianiem, dezynfekcją. Na koniec warto też zwrócić uwagę na cenę: jeśli jest podejrzanie niska, prawdopodobnie efekt pracy nie będzie dla nas satysfakcjonujący. Firma musi działać zgodnie z wszystkimi przepisami sanitarnymi.

 

Rate this post

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu