Pieniądze na pogrzeb

Na czym polega bezgotówkowe rozliczenie organizacji pogrzebu?


Data: 6 września 2021 kategoria: Poradnik

Zorganizowanie pogrzebu wymaga zyskania dużej wiedzy na temat tego typu obrzędów. Niestety każdego organizatora pogrzebu czeka wiele zadań, dlatego ważne jest, by rzetelnie przygotować listę obowiązków wynikających z planowania pogrzebu – po to, by o niczym nie zapomnieć. Dużym ułatwieniem jest skorzystanie z bezgotówkowego rozliczenia organizacji pogrzebu. Dzięki takiemu krokowi można oszczędzić nie tylko czas, ale i ograniczyć listę obowiązków.

Za co trzeba zapłacić, organizując pogrzeb?

Organizując pogrzeb, należy liczyć się z koniecznością poniesienia stosunkowo dużych kosztów. Oczywiście możliwe jest wybranie jak najtańszych usług i produktów, natomiast i tak trzeba dysponować gotówką w odpowiedniej wysokości. Do kosztów organizacji pogrzebu zalicza się między innymi opłaty za przygotowanie zwłok, zakup odzieży pogrzebowej, odprawienie ceremonii, zakup trumny oraz zakup wiązanek i innych dekoracji.

Lista rzeczy do kupienia jest naprawdę długa, ale wybierając te towary i usługi, które mają stosunkowo niską cenę, można zamknąć się w całkiem przystępnej kwocie. Na szczęście z pomocą dobrego domu pogrzebowego, takiego jak na przykład Dom pogrzebowy Fenix w Przemkowie przy ul. Głogowskiej 11, realizacja tego zadania staje się o wiele łatwiejsza.

Jak to możliwe, że organizacja pogrzebu rozliczana jest bezgotówkowo?

To jednak nie koniec zadań, które czekają każdego organizatora pogrzebu. Po zamówieniu koniecznych towarów i usług konieczne jest uiszczenie należności za ich nabycie lub skorzystanie z nich (dot. usług). Wiele osób korzysta z zasiłku pogrzebowego oferowanego przez państwo. By uzyskać wsparcie finansowe należy jednak długo czekać i wykonać przy tym wiele ważnych kroków.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zadanie to może zostać zlecone zakładowi pogrzebowemu, który dopilnuje, by otrzymać z ZUS-u należność za zakupione przez jego klienta towary i usługi. W ten sposób organizacja pogrzebu rozliczana jest bezgotówkowo. Klient sporządza odpowiednie upoważnienie dla domu pogrzebowego, z którego usług korzysta, a ten załatwia wszelkie formalności związane z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego.

Należy jednak pamiętać, że jeśli kwota należności dla domu pogrzebowego przekroczy wysokość przyznanego zasiłku pogrzebowego, klient musi uregulować powstałą różnicę z własnej kieszeni. Zasiłek pogrzebowy wypłacany jest w wysokości 200% przeciętnego wynagrodzenia i stanowi to wartość zryczałtowaną. Poza tym warto mieć na uwadze, że nie każdy jest upoważniony do otrzymania zasiłku.

Rate this post

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu