Jak wybrać dobry dom pogrzebowy?


Data: 1 października 2018 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromna tragedia.

Towarzyszy jej konieczność zorganizowania pogrzebu, co również bywa bardzo trudne dla pogrążonej w żałobie rodziny. Dlatego warto wybrać odpowiedni dom pogrzebowy, który pomoże w organizacji wszelkich formalności oraz zadba o odpowiednią oprawę ceremonii. Decydując się na usługi danego zakładu, krewni zmarłego zawsze powierzają mu ogromną odpowiedzialność. Nie każdy dom pogrzebowy jest w stanie tak samo jej sprostać. Na co zwrócić uwagę, wybierając ten odpowiedni?

Blisko i w zaufaniu

Najlepiej na początek zadbać o to, by wybrany dom pogrzebowy znajdował się blisko miejsca zamieszkania zmarłego. To ułatwi rodzinie poradzenie sobie z załatwianiem rozmaitych spraw w tym trudnym okresie. Dom pogrzebowy w Warszawie nietrudno znaleźć – w każdej dzielnicy jest ich co najmniej kilka. Warto również zadbać o to, by wybrany zakład miał odpowiednią renomę. Być może ktoś spośród znajomych korzystał już z jego usług i może coś o nim powiedzieć?

Trudna rozmowa o pieniądzach

Choć w obliczu rodzinnego nieszczęścia trudno rozmawia się o pieniądzach, pogrzeb stanowi spore obciążenie dla budżetu. Dlatego warto wybrać dom pogrzebowy w Warszawie, który proponuje standardowe ceny, bez dopłat za wieńce, transport zmarłego czy inne usługi. Jasne zasady rozliczania i uczciwe ceny z pewnością są warte sprawdzenia kilku miejsc.

Śmierć z dala od miejsca zamieszkania

Jeśli śmierć nastąpiła w pewnej odległości od miejsca zamieszkania zmarłego, trzeba też upewnić się, że dom pogrzebowy zapewnia transport ciała. Organizowanie go we własnym zakresie może być dość trudnym, ale i kosztownym przedsięwzięciem. Obarcza też rodzinę dodatkowym, całkowicie zbędnym w tym momencie stresem. Im bardziej kompleksowe są usługi zakładu pogrzebowego, tym lepiej i wygodniej.

Dokładnie spisana umowa

Wreszcie warto wspomnieć też o jasnej, dokładnie sporządzonej umowie, która wyszczególnia konkretne usługi i opłaty za nie. Choć może się to wydać oczywiste, w tak trudnym emocjonalnie momencie nietrudno o niedopatrzenia w tym zakresie. Dobry dom pogrzebowy powinien sam zadbać o sporządzenie klarownej umowy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu