planowanie pogrzebu

Funeral planning, czyli moda na planowanie pogrzebu


Data: 30 września 2015 kategoria: Poradnik

Już sam tytuł wskazuje na to, że planowanie pogrzebu jest modą zapożyczoną z innych krajów. Taka praktyka, uskuteczniana na Zachodzie, znalazła uznanie także w Polsce. Planowanie pogrzebu jest rozwiązaniem wielu problemów dręczących ludzi myślących o własnej śmierci oraz o śmierci najbliższych. Uprzednie zaplanowanie szczegółów związanych z pogrzebem zapewnia niektórym poczucie bezpieczeństwa, a także wynika z troski o spokój bliskich, na których spadnie obowiązek pochowania zmarłej osoby. Zaplanowanie pogrzebu pozwala również na wcześniejsze ustalenie kwestii finansowych oraz daje pewność, że ostatnie pożegnanie odbędzie się zgodnie z wolą zmarłego.

Rozwój firm

Śmierć wciąż stanowi temat tabu. Niełatwo jest myśleć o śmierci swojej albo najbliższych, a jeszcze trudniej jest ją zaplanować. W tym celu coraz więcej firm zapewnia usługi planowania pogrzebu. Oprócz pomocy w zorganizowaniu uroczystości i załatwieniu formalności, zapewniają one wsparcie psychiczne. Co więcej, niektóre firmy umożliwiają dopełnić formalności przez Internet.

Realizacja woli zmarłego

Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają specjalne życzenia związane z rodzajem i miejscem ostatniego pożegnania, poszczególnymi elementami pogrzebowymi oraz przebiegiem samej uroczystości pożegnalnej.

Zaplanowany pogrzeb umożliwi nie tylko wybór własnej sentencji na płytę nagrobkową albo klepsydrę, lecz także przekazanie zgody na transplantację narządów.

Z myślą o bliskich

Na usługę planowania pogrzebu decydujemy się nie tylko ze względu na własne bezpieczeństwo i możliwość spełnienia własnych życzeń. Bardzo ważnym powodem jest również pragnienie odciążenia swoich bliskich. Po śmierci stają oni przez wieloma bardzo trudnymi decyzjami – zaplanowany pogrzeb zdejmie z nich ten obowiązek.

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu