dom pogrzebowy

Co wchodzi w skład usług oferowanych przez domy pogrzebowe?


Data: 24 stycznia 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskich to dla wielu osób jedno z najtrudniejszych życiowych wydarzeń. W tych ciężkich chwilach na barkach najbliższych żałobników spoczywa jeszcze organizacja pogrzebu. Na szczęście w dzisiejszych czasach wiele domów pogrzebowych oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie. Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w zakres ich usług? Odpowiadamy! Podstaowy zakres usług domów pogrzebowych Wiele domów pogrzebowych […]

Śmierć bliskich to dla wielu osób jedno z najtrudniejszych życiowych wydarzeń. W tych ciężkich chwilach na barkach najbliższych żałobników spoczywa jeszcze organizacja pogrzebu. Na szczęście w dzisiejszych czasach wiele domów pogrzebowych oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie. Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w zakres ich usług? Odpowiadamy!

Podstaowy zakres usług domów pogrzebowych

Wiele domów pogrzebowych oferuje pomoc żałobnikom już na etapie związanym z kompletowaniem niezbędnych do pochówku dokumentów. Wykwalifikowany personel jest na bieżąco z obowiązującymi przepisami, dzięki czemu może udzielać rzetelnych informacji w tej kwestii.

W ofercie większości domów pogrzebowych znajduje się także całodobowy transport zmarłych w obrębie danego miasta. Ciało zmarłego jest odbierane przez pracowników ze wskazanego miejsca, np. z domu lub ze szpitala. Następnie jest ono z należytym szacunkiem przewożone do chłodni.

W przypadku pogrzebów tradycyjnych, usługi domów pogrzebowych obejmują także pomoc w uzyskaniu miejsca na cmentarzu. Obecnie coraz więcej zakładów oferuje wsparcie przy organizacji pogrzebu w różnych obrządkach religijnych, także przy pogrzebach świeckich.

Domy pogrzebowe dbają także o odpowiednią oprawę pogrzebu – nagłośnienie, muzykę oraz inne kwestie związane z przygotowaniem samej ceremonii. Ponadto pracownicy doradzają również żałobnikom w takich kwestiach, jak wybór trumny, urny, wieńców czy innych akcesoriów funeralnych.

W czym jeszcze może pomóc zakład pogrzebowy?

Organizacja uroczystego pogrzebu jest dość skomplikowana i czasochłonna. Dlatego też wiele zakładów pogrzebowych, jak np. Anioł – Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Sopocie, oferuje na tyle szeroki zakres usług, by w miarę możliwości ograniczać zaangażowanie rodziny zmarłego do absolutnego minimum.

Często oferta domów pogrzebowych wzbogacona jest o usługi związane z kremacją lub ekshumacją zwłok. Ponadto wiele zakładów decyduje się także wspierać żałobników po zakończonym pochówku. Pracownicy domów pogrzebowych pomagają np. w organizacji konsolacji, montażu i demontażu pomników czy stawianiu nagrobków. Czasem oferują także opiekę nad grobem zmarłego.

Jak wybrać najlepszy dom pogrzebowy?

Zakres usług wielu domów pogrzebowych jest dość podobny. Z tego powodu żałobnicy często nie wiedzą, na który z nich się zdecydować. Warto wybierać miejsca, w których personel wyróżnia się dużą cierpliwością i empatią oraz posiada wieloletnie doświadczenie. Oczywiście istotną kwestią są także względy ekonomiczne, oferowany sprzęt niezbędny do przygotowania uroczystej odprawy czy stosowna flota samochodowa.

Rate this post

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu