zaklad-pogrzebowy

Co powinien oferować dobry zakład pogrzebowy?


Data: 19 lipca 2018 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskiej osoby to jedna z największych traum, jakich doświadczamy w ciągu naszego życia. Niestety, oprócz psychicznego bólu, z którym musimy się uporać, czeka nas do załatwienia mnóstwo formalności. Aby przejść przez proces żałoby oraz oszczędzić sobie dodatkowych stresujących sytuacji, wybierzmy dobry zakład pogrzebowy, który pomoże nam w tym trudnym czasie. Dobry, czyli jaki?

Na polskim rynku funeralnym powstaje coraz więcej zakładów pogrzebowych. Jaki wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania i pomógł w załatwieniu wszystkich formalności? Dobry zakład pogrzebowy powinien przede wszystkim pomóc nam przejść przez wszystkie czynności urzędowe, zorganizować pogrzeb i zapewnić mu odpowiednią oprawę, a także oferować duży wybór akcesoriów pogrzebowych.

Szeroki wachlarz usług

Przede wszystkim zorientujmy się, czy dany zakład pogrzebowy zajmuje się organizacją pochówku w wyznaniu zmarłego. Dobry zakład to taki, który podejmuje się pogrzebów nie tylko w obrządku katolickim, lecz również związanych z innymi wyznaniami.

Społeczeństwo coraz bardziej się laicyzuje. – dodaje pracownik Domu Pogrzebowego SzadkowskiW związku z tym, zakłady pogrzebowe wychodzą naprzeciw tym trendom, organizując pochówki świeckie z udziałem mistrza ceremonii.

Kolejną kwestią jest wybór między tradycyjnym pogrzebem, a kremacją. Profesjonalny zakład będzie oferował także tę drugą możliwość, która dla wielu rodzin zmarłego jest bardziej pożądaną alternatywą. Cały proces może przebiegać z udziałem lub bez udziału bliskich zmarłego, a ciało przed spopieleniem zostaje wystawione w trumnie, na osobne pożegnanie. Dobry zakład stworzy taką możliwość, udostępniając specjalną salę. Sposobność do skorzystania z kaplicy pogrzebowej jest równie ważna.

Formalności i oprawa

Jeśli już zdecydowaliśmy, jaki charakter oraz formę ma mieć uroczystość pogrzebowa, należy spełnić szereg formalności. Dobry zakład pogrzebowy to taki, który pomoże nam przejść przez cały proces i zajmie się formalnościami w szpitalach, urzędach, kościołach i na cmentarzach. Profesjonaliści uregulują również sprawy, związane z ubezpieczycielem oraz pomogą wypełnić wszelkie niezbędne wnioski. Szereg formalności związanych jest również z transportem zwłok. Potrzebny jest specjalny pojazd oraz złożenie odpowiednich podań. Otrzymując pełnomocnictwo od rodziny, dobry zakład pogrzebowy przejmie również i te obowiązki.

Należyta oprawa pogrzebu jest niemniej ważna. Zwróćmy zatem uwagę, czy proponowana przez zakład pogrzebowy jest podniosła i uroczysta. Zapewnienie profesjonalnej obsługi, nastrojowej muzyki oraz oprawy kwiatowej, to niezbędne minimum, które powinien oferować każdy dobry dom pogrzebowy.

Oferta

Ważna jest także szeroka oferta akcesoriów pogrzebowych, takich jak trumny, urny, wieńce, kwiaty czy całuny. Ponieważ często nasz stan psychiczny oraz przeżywana żałoba sprawiają, że nie jesteśmy w stanie dokonać wyboru, niezbędna okazuje się pomoc fachowca. Pracownik dobrego zakładu będzie służył radą i pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

[avg] ([per]) [total] vote[s]

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu