kategoria: Poradnik

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu pogrzebu bliskiej osoby, znajdź wszystkie wskazówki w Poradniku na Serwisie Pogrzebowym! Nie wiesz, jak zorganizować piękną uroczystość pogrzebową? Nie wiesz, jaki nagrobek będzie najlepszy albo jak wybrać zakład pogrzebowy? W Poradniku znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania! Dowiedz się, jak napisać mowę pogrzebową, jak spisać testament albo jak wybrać wieńce pogrzebowe. Zaplanuj piękny pogrzeb!


zasiłek pogrzebowy

Na jakich zasadach jest przyznawany zasiłek pogrzebowy?


Data: 18 kwietnia 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć osoby najbliższej jest nie tylko początkiem żałoby, ale także czasem, który należy poświęcić na przygotowanie ceremonii pogrzebowej. Niestety pogrzeb wiąże się ze znacznymi kosztami, które rosną z roku na rok. Na szczęście zdecydowanej większości rodzin osób zmarłych przysługuje zasiłek z ZUS. Warto więc wiedzieć, czym jest zasiłek pogrzebowy i na jakich zasadach jest przyznawany.

więcej
Tanatokosmetyka

Na czym polega tanatokosmetyka?


Data: 16 lutego 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć kogoś bliskiego to bardzo trudny moment dla większości osób. Niestety nie ma zbyt wiele czasu na zorganizowanie pogrzebu, a związane jest z nim również odpowiednie przygotowanie zmarłego. Z tego względu rodziny zwykle korzystają z usług zakładów pogrzebowych. Zajmują się one między innymi tanatokosmetyką. Czym ona konkretnie jest? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

więcej
dom pogrzebowy

Co wchodzi w skład usług oferowanych przez domy pogrzebowe?


Data: 24 stycznia 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskich to dla wielu osób jedno z najtrudniejszych życiowych wydarzeń. W tych ciężkich chwilach na barkach najbliższych żałobników spoczywa jeszcze organizacja pogrzebu. Na szczęście w dzisiejszych czasach wiele domów pogrzebowych oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie. Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w zakres ich usług? Odpowiadamy! Podstaowy zakres usług domów pogrzebowych Wiele domów pogrzebowych […]

więcej
Niesienie trumny

Najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej


Data: 18 stycznia 2022 kategoria: Poradnik

Pogrzeb bliskiej osoby to niezwykle smutne wydarzenie. Organizacja uroczystości bardzo często przypada w udziale tym, dla których samo pożegnanie z ukochaną osobą jest traumatyczne. Całe szczęście w większości spraw organizacyjnych pomaga wybrany zakład pogrzebowy. Wlicza się w to również zapewnienie najważniejszych elementów oprawy pogrzebowej. Jakie są to elementy?

więcej
Donica z kwiatami na nagrobku

Kształt doniczki, a motyw na pomniku.


Data: 9 grudnia 2021 kategoria: Poradnik

Wybierając doniczkę na cmentarz, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jest to zakup na długi czas, dlatego warto kupić produkt wysokiej jakości. Poza tym należy kierować się jego wyglądem. Odpowiednio dopasowany do pomnika, będzie się dobrze prezentował i z pewnością zwróci na siebie uwagę niejednej osoby. W poniższym artykule podpowiadamy, jaki kształt doniczki wybrać, […]

więcej
Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu