kategoria: Poradnik

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu pogrzebu bliskiej osoby, znajdź wszystkie wskazówki w Poradniku na Serwisie Pogrzebowym! Nie wiesz, jak zorganizować piękną uroczystość pogrzebową? Nie wiesz, jaki nagrobek będzie najlepszy albo jak wybrać zakład pogrzebowy? W Poradniku znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania! Dowiedz się, jak napisać mowę pogrzebową, jak spisać testament albo jak wybrać wieńce pogrzebowe. Zaplanuj piękny pogrzeb!


Pogrzeb katolicki

Jak wygląda pogrzeb w obrządku katolickim?


Data: 2 sierpnia 2022 kategoria: Poradnik

Pogrzeb może zostać zorganizowany w Polsce w różnych obrządkach. Możliwy jest między innymi pogrzeb świecki, przeznaczony dla ciał zmarłych, którzy za życia nie wyznawali żadnej wiary. Najpopularniejszy jednak jest pogrzeb w obrządku katolickim. Sprawdź, na czym on dokładnie polega, czyli jak katolicy chowają zmarłych. Dowiedz się również, czy w kościele, do którego należą, dopuszczalna jest […]

więcej
zasiłek pogrzebowy

Na jakich zasadach jest przyznawany zasiłek pogrzebowy?


Data: 18 kwietnia 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć osoby najbliższej jest nie tylko początkiem żałoby, ale także czasem, który należy poświęcić na przygotowanie ceremonii pogrzebowej. Niestety pogrzeb wiąże się ze znacznymi kosztami, które rosną z roku na rok. Na szczęście zdecydowanej większości rodzin osób zmarłych przysługuje zasiłek z ZUS. Warto więc wiedzieć, czym jest zasiłek pogrzebowy i na jakich zasadach jest przyznawany.

więcej
Tanatokosmetyka

Na czym polega tanatokosmetyka?


Data: 16 lutego 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć kogoś bliskiego to bardzo trudny moment dla większości osób. Niestety nie ma zbyt wiele czasu na zorganizowanie pogrzebu, a związane jest z nim również odpowiednie przygotowanie zmarłego. Z tego względu rodziny zwykle korzystają z usług zakładów pogrzebowych. Zajmują się one między innymi tanatokosmetyką. Czym ona konkretnie jest? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

więcej
dom pogrzebowy

Co wchodzi w skład usług oferowanych przez domy pogrzebowe?


Data: 24 stycznia 2022 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskich to dla wielu osób jedno z najtrudniejszych życiowych wydarzeń. W tych ciężkich chwilach na barkach najbliższych żałobników spoczywa jeszcze organizacja pogrzebu. Na szczęście w dzisiejszych czasach wiele domów pogrzebowych oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie. Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w zakres ich usług? Odpowiadamy! Podstaowy zakres usług domów pogrzebowych Wiele domów pogrzebowych […]

więcej
Niesienie trumny

Najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej


Data: 18 stycznia 2022 kategoria: Poradnik

Pogrzeb bliskiej osoby to niezwykle smutne wydarzenie. Organizacja uroczystości bardzo często przypada w udziale tym, dla których samo pożegnanie z ukochaną osobą jest traumatyczne. Całe szczęście w większości spraw organizacyjnych pomaga wybrany zakład pogrzebowy. Wlicza się w to również zapewnienie najważniejszych elementów oprawy pogrzebowej. Jakie są to elementy?

więcej
Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu