kategoria: Poradnik

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu pogrzebu bliskiej osoby, znajdź wszystkie wskazówki w Poradniku na Serwisie Pogrzebowym! Nie wiesz, jak zorganizować piękną uroczystość pogrzebową? Nie wiesz, jaki nagrobek będzie najlepszy albo jak wybrać zakład pogrzebowy? W Poradniku znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania! Dowiedz się, jak napisać mowę pogrzebową, jak spisać testament albo jak wybrać wieńce pogrzebowe. Zaplanuj piękny pogrzeb!


Niesienie trumny

Najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej


Data: 18 stycznia 2022 kategoria: Poradnik

Pogrzeb bliskiej osoby to niezwykle smutne wydarzenie. Organizacja uroczystości bardzo często przypada w udziale tym, dla których samo pożegnanie z ukochaną osobą jest traumatyczne. Całe szczęście w większości spraw organizacyjnych pomaga wybrany zakład pogrzebowy. Wlicza się w to również zapewnienie najważniejszych elementów oprawy pogrzebowej. Jakie są to elementy?

więcej
Donica z kwiatami na nagrobku

Kształt doniczki, a motyw na pomniku.


Data: 9 grudnia 2021 kategoria: Poradnik

Wybierając doniczkę na cmentarz, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jest to zakup na długi czas, dlatego warto kupić produkt wysokiej jakości. Poza tym należy kierować się jego wyglądem. Odpowiednio dopasowany do pomnika, będzie się dobrze prezentował i z pewnością zwróci na siebie uwagę niejednej osoby. W poniższym artykule podpowiadamy, jaki kształt doniczki wybrać, […]

więcej

Kiedy możliwa jest ekshumacja zwłok?


Data: 8 grudnia 2021 kategoria: Poradnik

Przyjęło się, że ceremonię pogrzebową określa się jako ostatnią drogę człowieka. Jednak czasem mogą zajść takie okoliczności, że konieczne będzie dokonanie ekshumacji zwłok. Proces ten zazwyczaj odbywa się, kiedy zachodzi potrzeba wykonania ponownej sekcji lekarskiej lub kiedy najbliżsi zdecydują się na zmianę miejsca pochówku. Każdorazowo zgodę na taką czynność musi wydać Inspektorat Sanitarny.

więcej
Skarbonka z pieniędzmi na pogrzeb

Jak dostać zasiłek pogrzebowy?


Data: 3 listopada 2021 kategoria: Poradnik

Zasiłek pogrzebowy to kwota finansowa, jaka przysługuje w formie rekompensaty za urządzenie pogrzebu w ramach ZUS lub KRUS. Wypłacany jest na pokrycie niezbędnych kosztów związanych z pochówkiem osoby ubezpieczonej. Kwota uzyskanego zasiłku pogrzebowego jest stała, ustalona z góry. W jaki sposób uzyskać pomoc finansową w postaci zasiłku pogrzebowego?

więcej
Wybór trumny w zakładzie pogrzebowym

Formalności wymagane przy organizacji pogrzebu


Data: 27 października 2021 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskiej osoby jest dla wielu osób niezwykle trudnym i smutnym przeżyciem, które dodatkowo wymaga poświęcenia czasu na organizację pogrzebu. Wiąże się to z pewnymi kwestiami formalnymi i przygotowaniem dokumentów niezbędnych do przygotowania pogrzebu. Poniżej sprawdzamy, jakich formalności należy dopełnić po śmierci bliskiej osoby i jakie dokumenty są wymagane do organizacji pogrzebu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

więcej
Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu