Zakłady pogrzebowe w Warszawie – gdzie ich szukać?


Data: 29 marca 2018 kategoria: Informator

Codziennie dokonujemy wyborów – czy sobie zdajemy z tego sprawę, czy też nie. Przyzwyczajeni do możliwości podejmowania większości decyzji o swoim losie – nie chcemy wypuszczać steru ze swoich dłoni. Czy jest to możliwe także wtedy, gdy życie nie daje nam wyboru i zaskakuje śmiercią kogoś Bliskiego? Sprawdźmy! Jednym z głównych praw, także konstytucyjnych, każdego […]

Codziennie dokonujemy wyborów – czy sobie zdajemy z tego sprawę, czy też nie. Przyzwyczajeni do możliwości podejmowania większości decyzji o swoim losie – nie chcemy wypuszczać steru ze swoich dłoni. Czy jest to możliwe także wtedy, gdy życie nie daje nam wyboru i zaskakuje śmiercią kogoś Bliskiego? Sprawdźmy!

Jednym z głównych praw, także konstytucyjnych, każdego człowieka jest wolność. Trudno nam pogodzić się z jej utratą, choćby nawet w ograniczonym zakresie. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby mieć wybór. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji codziennych, nawet prozaicznych, ale również sytuacji granicznych. Do takich sytuacji z pewnością należy moment śmierci i to wszystko, co z tym jest związane. Chociaż na śmierć – na moment jej nadejścia – nie mamy wpływu, to w tej smutnej sytuacji chcemy mieć chociaż wpływ na przygotowania do pogrzebu i to niezależnie od miejsca zamieszkania.

Są, oczywiście, takie miejscowości, w których znajduje się jeden zakład pogrzebowy. Wtedy należy zdecydować, że zdecydować się właśnie na jego usługi pogrzebowe czy np. poszukać w sąsiedniej miejscowości. Ale są również takie miasta – choćby jak Warszawa – gdzie znajduje się około 300 zakładów pogrzebowych. Jak w tej wielości wybrać ten właściwy?

Dziś trudno mówić o rejonizacji, która – nawet nieformalnie – obowiązywała jeszcze kilka lat temu. I można się spierać, czy najwięcej zakładów pogrzebowych znajduje się w dzielnicach Bielany – Żoliborz, Bemowo – Wola, lub w okolicach Mokotowa i Ochoty – ale ten swoisty ranking właściwie nie ma racji bytu, bo i tak w momencie, w którym musimy dokonać wyboru zakładu pogrzebowego, kierujemy się różnymi kryteriami. Niekiedy tym, co usłyszeliśmy od rodziny czy znajomych, niekiedy zapamiętanym logo widniejącym na karawanie czy witrynie. Czasem również dokonujemy wyboru wpisując w wyszukiwarkę hasło 'zakłady pogrzebowe Warszawa’ i decydując się na to, co wtedy zobaczymy.

W świecie wszędobylskich reklam AdWords czy też ustawiania stron w Internecie na różne dzielnice – ciężko nam ustalić, czy dana firma pogrzebowa ma faktycznie siedzibę na naszym osiedlu. Z pomocą przychodzi największy portal branży pogrzebowej skupiający zakłady pogrzebowe z całego kraju – w tym z Warszawy.

Pod adresem https://funer.com.pl/szukaj,Warszawa,20,1,1.html otrzymamy wszelkie niezbędne informacje odnośnie działalności firmy i rodzaju świadczonych usług pogrzebowych z możliwością wyboru poszczególnych dzielnic Warszawy. Informacje zawarte w portalu uwzględniają zarówno doświadczenie branżowe jak i opinie Rodzin, które skorzystały z pomocy zakładu lub domu pogrzebowego. To bardzo ważne, ponieważ w chwilach żałoby często tracimy umiejętność racjonalnego wyboru i podejmowania złożonych decyzji.

W jakikolwiek sposób dokonujemy wyboru zakładu pogrzebowego – nie należy się temu dziwić. W takiej sytuacji najważniejsza jest sama możliwość wyboru, która sprawia, że mamy poczucie uczynienia wszystkiego, aby Bliskiemu Zmarłemu zapewnić jak najpiękniejszy pogrzeb i jak najbardziej kompleksowe usługi pogrzebowe. Każdy bowiem mam nadzieję, że – niezależnie czy wybierze zakład pogrzebowy z Bielan czy Żoliborza, Woli czy Mokotowa – dołoży on wszelkich starań, aby uroczystość żałobna była naprawdę godna osoby, którą odprowadzamy w ostatnią drogę.

[avg] ([per]) [total] vote[s]

Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu