Artykuł sponsorowany

Wybór zakładu pogrzebowego. Na co zwrócić uwagę?

Wybór zakładu pogrzebowego. Na co zwrócić uwagę?

Pogrzeb to ceremonia o wyjątkowym charakterze, którą należy zorganizować z wyczuciem i dbałością o szczegóły. Niestety, często jest to czas trudny dla bliskich osoby zmarłej, którzy nie mają chęci ani czasu, aby się tym zająć. Jak wybrać zakład pogrzebowy, aby jak najmocniej odciążył organizatorów? Dowiedz się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji, jaki zakład powinien zająć się przygotowaniem ceremonii.

Kompleksowość usług to podstawa

Aby zorganizować pogrzeb szybko i jak najszybciej oddać się żałobie po ukochanej osobie, warto wybrać zakład pogrzebowy, który realizuje usługi kompleksowo. Najlepiej sprawdzają się takie firmy, które od początku do końca pomogą w realizacji ceremonii, tak by udział bliskich był tylko tam, gdzie faktycznie jest taka potrzeba. Wybrany zakład pogrzebowy powinien oferować doradztwo pogrzebowe, które pomoże w tej nierzadko trudnej sytuacji. To pracownicy powinni pomóc w wyborze trumny lub urny, ubioru zmarłego, zapewnieniu oprawy muzycznej, a także pozostałych kwestii funeralnych, w tym w sporządzeniu nekrologów, klepsydr, krzyża itp. Ponadto, to także firma pogrzebowa powinna wspomóc organizatorów w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej. Przy tym pracownicy wybranego zakładu pogrzebowego powinni cechować się empatią, zrozumieniem, szacunkiem i cierpliwością – tylko wtedy będzie można dostrzec, że wybrany zakład jest profesjonalny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru zakładu pogrzebowego?

Istotnym jest także pomoc w załatwieniu wszelkich kwestii formalnych. Obecnie, większość zmarłych jest ubezpieczona, dlatego też pogrzeb jest najczęściej kredytowany w ramach zasiłku ZUS lub KRUS.

Chociaż większość organizatorów może otrzymać zasiłek pogrzebowy, to wymaga to złożenia odpowiednich wniosków w urzędach. Niestety, w tej trudnej chwili trudno jest dopilnować takich obowiązków, dlatego najlepiej wybrać zakład pogrzebowy, który załatwi niezbędne formalności – podkreśla specjalista z zakładu pogrzebowego „Piotr P&G” z Katowic

Wybór właściwego zakładu pogrzebowego jest znaczący, gdyż to właśnie od niego zależy, czy organizacja pogrzebu przebiegnie szybko i bez zbędnych kwestii do rozpatrzenia. Należy pamiętać, że jest to czas trudny i najbliżsi chcą pogrążyć się w żałobie i wspominać osobę zmarłą. Nie ma w tym czasu na wybór muzyki na pogrzeb bądź załatwianie transportu zmarłych na cmentarz, dlatego też takimi kwestiami powinni zająć się profesjonaliści.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy