Materiał Partnera

Oryginalne elementy oprawy pogrzebów

Oryginalne elementy oprawy pogrzebów

Pogrzeb, czyli ostatnie pożegnanie zmarłego, z pewnością jest wyjątkową chwilą dla wszystkich osób znających osobę, która umarła. Warto pamiętać, aby ta uroczystość odbyła się z należytym szacunkiem i pokazywała, jak ważna była dla nas ta osoba. Dowiedz się, jak zorganizować pogrzeb, który będzie zawierał oryginalne, zapadające w pamięć elementy oprawy.

Oprawa pogrzebu – mowa pogrzebowa

Należy podkreślić, że mowy pogrzebowe znane z amerykańskich filmów coraz częściej goszczą również na polskich pogrzebach. Mowa to kilka krótkich zdań o osobie zmarłej – mogą być to miłe wspomnienia, szczególne wydarzenie, które zapadło w pamięć lub słowa, które uwzględnią to, co dana osoba zawdzięcza zmarłemu. Warto podkreślić, że powinny to być słowa płynące prosto z serca, nie muszą być zatem zapisane na kartce i mieć formę oficjalnego przemówienia. Mowa pogrzebowa to piękny gest, który z pewnością zostanie doceniony przez wszystkich bliskich zmarłego. Z kwestii praktycznych, warto pamiętać, że podczas tradycyjnego, katolickiego pogrzebu mowa pogrzebowa może nastąpić w trakcie nabożeństwa żałobnego lub tuż po nim. Czasem można ją wygłosić również w miejscu pochówku zmarłego. Również wtedy, jeśli najbliższa zmarłemu osoba, np. żona lub dziecko są gotowi, to mogą także wygłosić mowę, w której podziękują zgromadzonym za przybycie oraz pamięć.

Kwestie muzyczne podczas pogrzebów 

Kolejnym oryginalnym elementem pogrzebu jest jego oprawa muzyczna. Dzięki muzyce wydarzenie z pewnością nabierze wyjątkowości.
Można wynająć zespół muzyczny, który skorzysta z instrumentów takich jak skrzypce, trąbka lub flet itp. Warto wzbogacić muzykę o śpiew wokalistów. Ponadto, dobrym rozwiązaniem jest również udział w pogrzebie orkiestry dętej. Odpowiednio dobrana oprawa muzyczna jest wyrazem wdzięczności i z pewnością uczyni pogrzeb bardziej podniosłą i wyjątkową chwilą – podkreśla specjalista z Zakładu Pogrzebowego Witwicka z Wrocławia.

Inne, oryginalne elementy oprawy pogrzebów

Warto podkreślić, że istnieje jeszcze wiele sposobów, które sprawią, że pogrzeb będzie wyjątkowy i zostanie zapisany w pamięci zgromadzonych na dłużej. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie oprawy multimedialnej. Dzięki użyciu projektora możliwe jest wyświetlenie pamiątkowych filmów i zdjęć ze zmarłym, które utrwalą wspólne wspomnienia. Innym elementem oprawy pogrzebu jest reportaż fotograficzny lub filmowy z tej uroczystości. Z pewnością taka chwila warta jest zapisania – profesjonalny fotograf lub kamerzysta zadba o wyjątkowe przedstawienie tej chwili.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy