Materiał Partnera

Nowoczesne wzory nagrobków

Nowoczesne wzory nagrobków

W dzisiejszych czasach pragmatyzm powoli wygrywa z romantyzmem, co objawia się tym, że niektórzy z nas jeszcze na życia wybierają sobie nagrobek. Staje się to popularne również dlatego, że dziś wybór nagrobków i ich estetyki jest bardzo szeroki, a jednolity wygląd stawianych w szeregu nagrobków odchodzi do przeszłości. Jakie nagrobki można dzisiaj sobie wybrać?

Nowoczesne nagrobki granitowe

Obecnie na cmentarzach można dostrzec nowoczesne nagrobki wykonane z granitu. W zależności od preferencji klientów mogą być to nagrobki z podobiznami aniołów, osób świętych lub wzorami. Nowoczesne nagrobki zazwyczaj wykonywane są z najwyższej jakości kamieni naturalnych. Żadna szanująca się firma nie wykonuje tego typu rzeczy z kamieni pochodzących na przykład z Chin. Wysoka jakość tworzywa, z którego wykonany jest nagrobek, zapewni długoletnią żywotność takiego pomnika. Niestety, tradycyjne nagrobki, które obecnie spotykane są na cmentarzach, są bardzo nietrwałe i już po kilku latach widać na nich pęknięcia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będą nagrobki z kamienia naturalnego, które są produkowane nowoczesnymi narzędziami i metodami. Taką produkcją nagrobków zajmuje się np. firma Grantur z Lublina.

Zalety nowoczesnych nagrobków

Decydując się na zakup nowoczesnego nagrobka dla swoich bliskich, zyskujemy nie tylko gwarancję wykonania najwyższej jakości, ale również możemy spodziewać się, że nie znajdziemy w najbliższej okolicy tak eleganckiego nagrobka, na co – wbrew pozorom – wielu spacerujących po cmentarzu zwraca uwagę. Szeroka gama kolorystyczna i wzornicza pozwala na wybór pomnika, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Materiały, z których wykonywane są nagrobki, pochodzą z fabryk najwyższej jakości kamieni, dzięki czemu przez długie lata nie będziemy musieli martwić się tym, czy przypadkiem trudne warunki atmosferyczne nie zniszczą grobu. Jak już było wspomniane, na takich nagrobkach można uzyskać zaprojektowane przez siebie wzornictwo – na przykład takie, do jakiego zmarły był przywiązany lub ilustrujące coś, z czym był kojarzony. Często zamawianymi motywami są te związane z wykonywanym przez zmarłego zawodem.

Nowoczesne nagrobki – cena

Ceny nagrobków są bardzo zróżnicowane. W zależności od zakładu kamieniarskiego cena może być bardzo zróżnicowana. Należy pamiętać, że w przypadku nowoczesnych pomników płaci się przede wszystkim za wysoką jakość i trwałość. Nie jest to więc dobre pole do oszczędzania za wszelką cenę – co oczywiście nie znaczy, że ceny takich nagrobków nie mieszczą się w granicach rozsądku. Aby dowiedzieć się ceny, lepiej zapytać bezpośrednio w firmie, która będzie je wykonywać. Jej pracownicy będą także potrafili doradzić co do jego projektu.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy