Materiał Partnera

Na czym polega sprzątanie po zgonach?

Na czym polega sprzątanie po zgonach?

Sprzątanie po zgonach jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i wymaga pełnego profesjonalizmu. Zwykle do tego wynajmuje się specjalną firmę świadczącą usługi czyszczące. Poniżej tłumaczymy, dlaczego tak ważne jest właściwe sprzątanie po zgonach, podpowiadamy również, na czym ono polega.

Dlaczego sprzątanie jest takie ważne?

Jeżeli bliska Ci osoba zmarła w domu, sprawdź koniecznie, jakie należy wykonać pierwsze kroki po zgonie w domu. A może śmierć nastąpiła w biurze lub innym pomieszczeniu? Śmierć człowieka wiąże się z wydzielaniem niebezpiecznych substancji, np. jadów trupich, które zagrażają zdrowiu, a także uciążliwych zapachów. Co więcej, jeśli śmierć miała miejsce na skutek jakiegoś wypadku, konieczna jest dezynfekcja. Bezpośredni kontakt z bakteriami i wirusami jest bardzo groźny i może spowodować zatrucie, w związku z czym potrzebna jest pomoc fachowców wyposażonych w odpowiedni sprzęt i wymagane zabezpieczenia. Sami raczej nie jesteśmy w stanie przeprowadzić odpowiednich zabiegów czyszczących, dlatego tak częstym rozwiązaniem jest wynajęcie usług firmy sprzątającej, która zrobi za nas wszystko, co potrzeba. Dodatkowo pozwoli nam to nie zmierzać się po raz kolejny z trudnymi wspomnieniami śmierci bliskiej osoby.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Śmierć wiąże się z wielkim bólem rodziny i bliskich, dlatego firma sprzątająca powinna cechować się wielkim taktem, wyrozumiałością oraz dyskrecją. Sprzątane pomieszczenie powinno pozostać w takim stanie, w jakim było. Przedmioty powinny pozostać na swoim miejscu. W zakres obowiązków firmy zajmującej się sprzątaniem po zgonach wchodzi specjalistyczne czyszczenie, a także, w zależności od rodzajów i wielkości zabrudzeń oraz stopnia zakażenia pomieszczeń, ozonowanie i dezynfekcja. Usługa sprzątania obejmuje również usuwanie z pomieszczeń wszystkich elementów, których chcemy się pozbyć, oraz opróżnianie pomieszczenia ze śmieci.

Etapy sprzątania po zgonie

Bardzo ważnym etapem sprzątania po zgonie jest ozonowanie – dzięki niemu pozbywamy się z pomieszczenia szkodliwych dla zdrowia substancji, przykrych zapachów, zarazków, bakterii i wirusów. Jest to konieczny element, jeśli chcemy mieć pewność, że nic nie będzie zagrażało nam w pomieszczeniu, w którym nastąpiła śmierć. Oprócz tego zadania wykonuje się specjalistyczne czyszczenie oraz pielęgnację, które pozwolą pozostawić meble i sprzęty w nienaruszonym stanie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy