Artykuł sponsorowany

Na czym polega bezgotówkowe rozliczenie organizacji pogrzebu?

Na czym polega bezgotówkowe rozliczenie organizacji pogrzebu?

Zorganizowanie pogrzebu wymaga zyskania dużej wiedzy na temat tego typu obrzędów. Niestety każdego organizatora pogrzebu czeka wiele zadań, dlatego ważne jest, by rzetelnie przygotować listę obowiązków wynikających z planowania pogrzebu – po to, by o niczym nie zapomnieć. Dużym ułatwieniem jest skorzystanie z bezgotówkowego rozliczenia organizacji pogrzebu. Dzięki takiemu krokowi można oszczędzić nie tylko czas, ale i ograniczyć listę obowiązków.

Za co trzeba zapłacić, organizując pogrzeb?

Organizując pogrzeb, należy liczyć się z koniecznością poniesienia stosunkowo dużych kosztów. Oczywiście możliwe jest wybranie jak najtańszych usług i produktów, natomiast i tak trzeba dysponować gotówką w odpowiedniej wysokości. Do kosztów organizacji pogrzebu zalicza się między innymi opłaty za przygotowanie zwłok, zakup odzieży pogrzebowej, odprawienie ceremonii, zakup trumny oraz zakup wiązanek i innych dekoracji. Lista rzeczy do kupienia jest naprawdę długa, ale wybierając te towary i usługi, które mają stosunkowo niską cenę, można zamknąć się w całkiem przystępnej kwocie. Na szczęście z pomocą dobrego domu pogrzebowego, takiego jak na przykład Dom pogrzebowy Fenix w Przemkowie przy ul. Głogowskiej 11, realizacja tego zadania staje się o wiele łatwiejsza.

Jak to możliwe, że organizacja pogrzebu rozliczana jest bezgotówkowo?

To jednak nie koniec zadań, które czekają każdego organizatora pogrzebu. Po zamówieniu koniecznych towarów i usług konieczne jest uiszczenie należności za ich nabycie lub skorzystanie z nich (dot. usług). Wiele osób korzysta z zasiłku pogrzebowego oferowanego przez państwo. By uzyskać wsparcie finansowe należy jednak długo czekać i wykonać przy tym wiele ważnych kroków. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zadanie to może zostać zlecone zakładowi pogrzebowemu, który dopilnuje, by otrzymać z ZUS-u należność za zakupione przez jego klienta towary i usługi. W ten sposób organizacja pogrzebu rozliczana jest bezgotówkowo. Klient sporządza odpowiednie upoważnienie dla domu pogrzebowego, z którego usług korzysta, a ten załatwia wszelkie formalności związane z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego. Należy jednak pamiętać, że jeśli kwota należności dla domu pogrzebowego przekroczy wysokość przyznanego zasiłku pogrzebowego, klient musi uregulować powstałą różnicę z własnej kieszeni. Zasiłek pogrzebowy wypłacany jest w wysokości 200% przeciętnego wynagrodzenia i stanowi to wartość zryczałtowaną. Poza tym warto mieć na uwadze, że nie każdy jest upoważniony do otrzymania zasiłku.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy