Artykuł sponsorowany

Kształt doniczki, a motyw na pomniku.

Kształt doniczki, a motyw na pomniku.
Wybierając doniczkę na cmentarz, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jest to zakup na długi czas, dlatego warto kupić produkt wysokiej jakości. Poza tym należy kierować się jego wyglądem. Odpowiednio dopasowany do pomnika, będzie się dobrze prezentował i z pewnością zwróci na siebie uwagę niejednej osoby. W poniższym artykule podpowiadamy, jaki kształt doniczki wybrać, aby pasowała do miejsca spoczynku. Bogaty wybór doniczek cmentarnych sprawia, że każdy może je dowolnie wybierać. Bardzo ważne jest ich dopasowanie do pomnika, aby dobrze na nim wyglądały. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rozmiar płyty cmentarnej – na większej ładnie będą się prezentowały duże doniczki lub ich większe ilości. Natomiast na małych pomnikach wystarczy jedna doniczka średnia lub mała. Nie można przesadzić z jej wielkością, ponieważ zbyt duża może przytłoczyć inne dekoracje np. znicze i sam pomnik.
Pracownik hurtowni doniczek Toma tłumaczy, co jeszcze jest istotne podczas wybierania doniczki cmentarnej: Nie bez znaczenia okazuje się też kształt doniczki – powinien być on dopasowany do motywu na pomniku. Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie, co pozwoli uzyskać niepowtarzalny efekt. Pomniki zazwyczaj mają kształt prostokąta – na takich płytach dobrze będą wyglądały doniczki prostokątne lub kwadratowe. Coraz częściej zastępują one produkty okrągłe.
Do miejsca spoczynku warto dopasować również kolor doniczki, jednak niezależnie od jego wyglądu, najlepiej sprawdzają się donice czarne, białe lub złote. Prezentują się bardzo elegancko, dzięki czemu są odpowiednie do każdego miejsca spoczynku.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru doniczki?

Wybranie doniczki pod względem kształtu, rozmiaru czy koloru jest bardzo ważne, ale istotne okazuje się również zwrócenie uwagi na jakość wykonania artykułów. Jeśli kupisz odpowiednio przygotowany i zabezpieczony produkt, będziesz mógł cieszyć się jego zastosowaniem przez długi czas. Na cmentarzu świetnie sprawdzają się doniczki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, a wyróżniają się dużą wytrzymałością oraz odpornością na różne uszkodzenia. Nie zagrażają im warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, śniegu czy podmuchy wiatru. Zaletą doniczek wykonanych z tworzywa sztucznych jest także waga – są one bardzo lekkie, ale nie musisz się obawiać, że przewrócą się na pomniku podczas wiatru. Z łatwością można je za to przenosić lub zdejmować z płyty na czas jej mycia, lub polerowania. Doniczki plastikowe wyróżniają się trwałością, która pozwala je wykorzystywać przez długi czas. Dzięki temu nie trzeba co chwilę kupować nowych produktów. Wystarczy od czasu do czasu umyć donice, aby ponownie cieszyć się ich ładnym wyglądem. Stanowią one świetną dekorację pomnika. Można w nich umieścić dowolne kwiaty sztuczne. Na pewno wszystkie rośliny będą się w nich dobrze prezentowały.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy