Materiał Partnera

Kryteria wyboru zakładu pogrzebowego

Kryteria wyboru zakładu pogrzebowego

Pogrzeb to trudne doświadczenie, gdyż niezwykle ciężko jest mierzyć się z odejściem bliskiej osoby. Jest to tym trudniejsze, gdyż trzeba także zająć się organizacją uroczystości. Jak zatem znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając usługodawcę oraz jakie usługi pogrzebowe powinny znaleźć się w wybranym pakiecie. Decydując się na właściwy zakład pogrzebowy ma się pewność, że ten wyjątkowy czas będzie przebiegać bez zakłóceń.

Kompleksowa organizacja pogrzebu – na czym polega?

Aby pogrzeb był czasem zadumy i by móc przebywać wtedy w gronie rodzinnym, warto zdecydować się na zakład pogrzebowy, który świadczy usługi kompleksowe. Śmierć bliskich jest trudnym doświadczeniem, dlatego dzięki pracownikom zakładu można ją odpowiednio przeżyć i móc odpuścić wszelkie sprawy formalne związane z uroczystością pogrzebową. Warto zatem wybrać usługodawcę, który w imieniu klientów dopełnia formalności w urzędach, na cmentarzu oraz w innych instytucjach. Ponadto, organizacja pogrzebu obejmuje wtedy także wszelkie kwestie dotyczące przebiegu uroczystości w pełni zgodnie z wymaganiami klientów. Kompleksowe usługi pogrzebowe to takie, które organizują pochówek m.in. wyznaniowy, świecki, tradycyjny lub kremację zwłok. Ponadto, tego typu zakład pogrzebowy zajmuje się również oprawą tzn. przygotowuje wieńce, zamawia trumnę itd.

Jaki zakład pogrzebowy wybrać?

Warto podkreślić, aby wybrany zakład pogrzebowy ściśle określił, co konkretnie znajduje się w jego ofercie. Zazwyczaj w podstawowych pakietach najlepszych usługodawców mieści się m.in. odebranie zmarłego (np. ze szpitala, domu itp.), przewiezienie ciała do zakładu, trumna, krzyż z tabliczką, przygotowanie klepsydr, ubranie zmarłego, przygotowanie grobu oraz uroczyste przewiezienie zmarłego na cmentarz.

Ponadto, profesjonalny zakład pogrzebowy zajmie się także organizacją niestandardowych usług pogrzebowych. I tak np. może zlecić druk nekrologów w prasie, przygotowanie miejsc siedzących na cmentarzu oraz specjalne podziękowania dla przybyłych na uroczystość – podkreśla specjalista z Zakładu Pogrzebowego Charon w Elblągu.

Warto także pamiętać, aby pracownicy wybranego zakładu pogrzebowego charakteryzowali się wyjątkową wrażliwością i empatią na potrzeby klienta. To szczególna sytuacja, dlatego decydując się na konkretnego usługodawcę, należy podjąć współpracę tylko z takim, który sam będzie wychodził z inicjatywą oraz wykorzysta swoje doświadczenie, by jak najsprawniej przeprowadzić cały proces.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy