Artykuł sponsorowany

Jak wybrać urnę pogrzebową?

Jak wybrać urnę pogrzebową?

Coraz częstszą formą pochówku jest kremacja. Spopielanie zwłok zyskuje duże poparcie, a w Polsce stale wzrasta liczba spopielarni. Kremacja wiąże się z kilkoma obowiązkami, które musimy wypełnić. Jednym z nich jest wybór urny kremacyjnej. W poniższym artykule podpowiadamy, jak odpowiednio wybrać urnę, która będzie wytrzymała i solidna.

W przypadku kremacji nie musimy martwić się o dodatkowe formalności, które nie obowiązują podczas tradycyjnego pogrzebu. O wszystkie szczegóły zadba zakład pogrzebowy, który wybierzemy. Jedynie potrzebne będzie zezwolenie na kremację - to niezbędny dokument dla krematorium.

Mimo to pogrzeb z kremacją różni się od tradycyjnej formy pochówku. Przede wszystkim musimy zadbać o godne spopielenie ciała zmarłego. W tym celu wybieramy specjalną trumnę krematoryjną i urnę, w której zostaną złożone prochy zmarłego.

Urny krematoryjne – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów urn pogrzebowych. Dzielimy je ze względu na materiał, z którego są wykonane. Co za tym idzie – różnią się wytrzymałością, wyglądem i kształtem. Wybór zatem możemy uzależnić od własnych preferencji.

Najczęściej wyróżniamy:

  • Urny metalowe – cechują się dużą wytrzymałością
  • Urny ze stali nierdzewnej – dają gwarancję wysokiej jakości materiału, mogą być ozdobne
  • Urny drewniane – drewno typu dąb czy sosna jest niezwykle wytrzymałe i solidne
  • Urny kamienne – charakteryzują się pięknym wyglądem kamieni, takich jak marmur czy granit, a także wysoką wytrzymałością
  • Urny kompozytowe – wykonane ze sztucznego kamienia, który wyglądem przypomina prawdziwy kamień

Jaki kształt może mieć urna krematoryjna?

Kolejnym czynnikiem jest wybór kształtu urny. Standardowe formy urn dostaniemy od ręki, niektórzy producenci umożliwiają realizowanie niestandardowych zleceń i wykonają nietypowe urny według naszego zamysłu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy