Artykuł sponsorowany

Jak wybrać solidną trumnę?

Jak wybrać solidną trumnę?

Najwięcej uwagi poświęcamy temu, co będzie widoczne przez wiele długich lat: nagrobkowi. Równie ważny jest wybór trumny, w której zostanie pochowane ciało zmarłego. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać solidną trumnę.

Podstawowe zasady

Wybór trumien jest bardzo duży, dlatego powinniśmy poświęcić swój czas i uwagę tak, aby podjąć najlepszą decyzję. Przede wszystkim nie popadajmy w skrajność – cena nie zawsze świadczy o jakości. W związku z tym nie ufajmy gwarancjom, że droższa najlepiej spełni nasze oczekiwania. W zachowaniu rozsądku pomoże wstępne rozeznanie się w ofertach różnych firm i ustalenie kwoty, jaką możemy przeznaczyć na zakup trumny. Mimo tego, że doświadczenie śmierci bliskiej osoby jest bardzo bolesne i emocjonujące, nie dajmy się ponieść emocjom i podejmijmy wyzwanie, jakim jest rozważny wybór solidnej trumny.

Na co zwrócić uwagę?

Wybieramy nie tylko ze względu na cenę, lecz także ze względu na kształt, model, wygląd i zdobienia oraz, zdaje się najważniejsze – materiał, z którego jest wykonana. Podczas wyboru trumny należy wziąć pod uwagę również wymiary. Ważne są wówczas wzrost, waga i wiek zmarłego.

Rodzaje trumien

Trumny różnią się również swoim przeznaczeniem. Wyróżniamy trumny zwykłe do tradycyjnego pochówku, a także trumny specjalistyczne. Do takich należą trumny kremacyjne (przystosowane do spopielania zwłok), do transportu międzynarodowego oraz do ekshumacji.

Trumnę zakupimy w każdym zakładzie pogrzebowym, jeśli jednak mamy szczególne wymagania co do zamówienia albo oczekujemy indywidualnej realizacji, możemy kupić trumnę na zamówienie.

Materiały na trumny

Najczęściej wybieranymi trumnami są te wykonane z drewna. Dąb, sosna czy klon to tylko niektóre gatunki drewna, z których produkowane są trumny. Istnieją również trumny metalowe – zdecydowanie bardziej wytrzymałe, do których produkcji wykorzystuje się m.in. stal.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy