Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Czym kierować się przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Odejście bliskiej osoby zawsze wywołuje szereg emocji. Nie należy jednak zapominać, że śmierć wiąże się również z dopełnieniem wszystkich istotnych formalności związanych z pochówkiem. W takiej sytuacji pierwszym krokiem będzie wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpływają na ostateczną decyzję. W poniższym artykule zaprezentujemy owe kwestie.

Nieoceniona pomoc rodziny oraz znajomych

Sprawnie i profesjonalnie wykonane usługi pogrzebowe zapewniają spokój podczas ceremonii pochówku. Warto powierzyć je firmie, która ma dobrą renomę, a w szczególności brak zastrzeżeń co do jej pracy mogą potwierdzić najbliżsi znajomi lub rodzina. Jest to najpewniejsze źródło informacji, jeżeli chodzi o ocenę usług zakładu pogrzebowego, który powinien odznaczać się dyskrecją oraz pewnym doświadczeniem. Łatwiej jest bowiem obdarzyć zaufaniem firmę działającą na rynku usług pogrzebowych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat (często są to zakłady rodzinne). Poprzez ten czynnik klienci weryfikują profesjonalizm firmy oraz jakość świadczonych przez nią usług, ponieważ zakłady bez popytu nie zyskują nowych klientów i upadają. Warto przy okazji uważać na opinie umieszczone na forach internetowych, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest ich autorem.

Zakres usług i lokalizacja zakładu pogrzebowego

Przy wyborze zakładu pogrzebowego należy również zwrócić uwagę na zakres usług, które świadczą dla swoich klientów. Oprócz tradycyjnego przygotowania do pochówku niektóre firmy oferują bowiem kremację, a także kompleksową organizację ceremonii z wynajętymi muzykami, przemowami pogrzebowymi oraz stosownymi bukietami kwiatów. Upoważniony zakład może też świadczyć pełnomocnictwo w sprawie formalności związanych z pochówkiem – załatwić wszystkie kwestie urzędowe, które dotyczą np. uzyskania aktu zgonu, a także pomóc w organizacji transportu w przypadku śmierci bliskiej osoby za granicą.
Ważną kwestią, na którą warto również zwrócić uwagę, jest lokalizacja zakładu pogrzebowego. Korzystanie z usług firmy, która znajduje się na terenie innej miejscowości wiąże się z wyższymi kosztami – wyjaśnia właściciel Zakładu Pogrzebowego Zorza, który oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach, a także na terenie całego kraju.
Zakład posiada dwie siedziby – w dzielnicy Ligota i Podlesie, jest dostępny 24 godziny na dobę i dysponuje bogatą ofertą dopasowaną do życzeń klientów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy