Materiał Partnera

Akcesoria funeralne – co warto wiedzieć?

Akcesoria funeralne – co warto wiedzieć?

Coraz częściej w naszym kraju przeprowadzane są kremacje, wiele osób za życia postanawia, że ich ciało po śmierci ma zostać spopielone. W przypadku kremacji ciała pochówek wygląda tak samo jak pogrzeb tradycyjny, jedyną różnicą jest to, że zamiast ciała w trumnie grzebane są prochy zmarłego, które umieszczone są w urnie. To właśnie na urnach skupimy się w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Urny pogrzebowe

Jak już wspomnieliśmy kremację ciała przeprowadzane są coraz częściej. Powodów jest wiele – urny zajmują mniej miejsca na cmentarzu a rozkładające się ciało zmarłego nie zatruwa wód gruntowych. Rodzina zmarłego może zakupić urnę w różnym stylu i w różnej cenie. Po kremacji w urmie umieszczone zostaną prochy zmarłego. W zależności od preferencji rodziny zmarłego na urnie mogą być umieszczone symbole kultu religijnego oraz wszelkiego typu ozdoby, urny zazwyczaj wyposażone są również w uchwyty.

Rodzaje urn

Wśród najpopularniejszych rodzajów urn wymienić możemy:
  • Urny kamiennie – mogą być wykonane z marmuru, onyksu, granitu i innych kamieni. Tego typu urny charakteryzują się dużą trwałością, są dość ciężkie. Urny kamienne dostępne są w wielu kolorach, a ich cena wynosi około 350-480 zł.
  • Urny drewniane – wykonane zazwyczaj z dębu bądź sosny, mogą mieć różny kształt, na przykład prostokątny, owalny, dostępne są też urny drewniane w kształcie trumny.
  • Urny ceramiczne – mogą mieć różne kształty, wyróżniają się dużą estetyką wykonania, są trwałe, a ich cena wynosi ok. 520-800 zł.
  • Urny artystyczne – mogą być wykonane z różnych materiałów i być zdobione w różny sposób. Często zawierają elementy wykonane ręcznie, na przykład rzeźbione anioły.
  • Urny metalowe – urny metalowe należą do nieco tańszych rozwiązań, również są trwałe i estetyczne.

Znicz pamięci – oferta

Kompleksową ofertę różnego typu akcesoriów na pogrzeb przygotował sklep pogrzebowy Znicz pamięci ( zniczpamieci.pl). W ofercie znajdziemy różnego typu urny, jak i inne akcesoria pogrzebowe ‒ wszystko to sprawia, że rodzina zmarłego może zakupić różnego typu artykuły pogrzebowe w jednym miejscu. W ofercie dostępne są: urny kamiennie, urny, drewniane, urny ceramiczne, urny artystyczne. Ponadto, w omawianym sklepie dostępne są urny na prochy zwierząt, w szczególności dla psów. Oprócz tego znicz pamięci oferuje:
  • relikwiarze
  • kryształy
  • cokoły na urny
Co więcej, rodzina zmarłego może liczyć na fachową pomoc dostosowanych do budżetu i preferencji artykułów pogrzebowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy