kategoria: Poradnik

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu pogrzebu bliskiej osoby, znajdź wszystkie wskazówki w Poradniku na Serwisie Pogrzebowym! Nie wiesz, jak zorganizować piękną uroczystość pogrzebową? Nie wiesz, jaki nagrobek będzie najlepszy albo jak wybrać zakład pogrzebowy? W Poradniku znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania! Dowiedz się, jak napisać mowę pogrzebową, jak spisać testament albo jak wybrać wieńce pogrzebowe. Zaplanuj piękny pogrzeb!


Co warto wiedzieć o transporcie zwłok


Data: 30 stycznia 2019 kategoria: Poradnik

Gdy nasi najbliżsi odchodzą na zawsze, przeżywamy tak duży szok i rozpacz, że trudno nam się skupić na sprawach doczesnych. Tymczasem trzeba podjąć mnóstwo decyzji dotyczących pogrzebu ukochanej osoby, załatwić formalności. Sprawy dodatkowo się komplikują, gdy stajemy wobec konieczności transportu zwłok, szczególnie z zagranicy. Co należy zrobić, by je sprowadzić?

więcej

Jak wybrać dobry dom pogrzebowy?


Data: 1 października 2018 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromna tragedia.

więcej
Jak wygląda transport zwłok z zagranicy? Jakich formalności dopełnić?

Transport zwłok z zagranicy – krok po kroku.


Data: 12 sierpnia 2018 kategoria: Poradnik

Coraz więcej Polaków emigruje, spędzając większą część życia za granicą. Wielu decyduje się na wyjazd na emeryturze, w starszym wieku, wielu także wtedy dołącza do swoich rodzin, już przebywających na emigracji. Co zrobić, jeśli ktoś z naszych bliskich odejdzie poza granicami ojczyzny? Czy możemy sprowadzić jego ciało, aby móc go pochować w kraju? 

więcej
organizacja-pogrzebu

Organizacja pogrzebu krok po kroku


Data: 1 sierpnia 2018 kategoria: Poradnik

Organizacja pogrzebu nigdy nie jest łatwa – załatwianie wszystkich tych formalności, w momencie żałoby po stracie kogoś bliskiego to trudne zadanie. Co zrobić, żeby je sobie ułatwić? Najważniejsze, to działać zgodnie z planem, by o wszystkim pamiętać. Dlatego w naszym poradniku znajdziecie informacje krok po kroku, na temat organizacji pogrzebu. Jak się do tego zabrać?

więcej
zaklad-pogrzebowy

Co powinien oferować dobry zakład pogrzebowy?


Data: 19 lipca 2018 kategoria: Poradnik

Śmierć bliskiej osoby to jedna z największych traum, jakich doświadczamy w ciągu naszego życia. Niestety, oprócz psychicznego bólu, z którym musimy się uporać, czeka nas do załatwienia mnóstwo formalności. Aby przejść przez proces żałoby oraz oszczędzić sobie dodatkowych stresujących sytuacji, wybierzmy dobry zakład pogrzebowy, który pomoże nam w tym trudnym czasie. Dobry, czyli jaki?

więcej
Regulamin korzystania z serwisu
Regulamin korzystania z serwisu